У Закарпатській області планують розвивати глемпінги – ексклюзивний туристичний продукт в природоохоронних територіях. Про це повідомляється на сайті Закарпатської ОДА.

Глемпінги – це різновид кемпінгів, який об’єднує в собі комфорт готельного номеру з можливістю відпочивати на природі.

Проєкт розвитку глемпінгів став одним із семи на Закарпатті, які рекомендовані до фінансування у 2021 році. Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісії з відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

Проєкт має на меті підвищення ефективності використання туристичного потенціалу природоохоронних територій шляхом створення ексклюзивного продукту на засадах сталого туризму – облаштування глемпінг-локацій.

«Важливість проєкту обумовлена необхідністю пошуку шляхів розвитку туризму в територіях ПЗФ, які б не чинили негативного впливу на природну екосистему. Для туристів, які прагнуть зануритися у світ природи, але при цьому бажають відпочинку підвищеного комфорту, таким продуктом (поки що унікальним для природних парків України) є глемпінги – поєднання традиційних кемпінгів з комфортними умовами готельного типу», – зазначається на сайті.

У рамках проєкту буде облаштовано і забезпечено ефективну роботу і маркетинг глемпінг-локацій в пілотних природоохоронних установах чотирьох областей: Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської.

Також буде проведено широку промоційну кампанію туристичного потенціалу природно-заповідних територій