В суботу, 15 травня, в Києві на центральному стадіоні Деснянського району відбудуться Національні змагання «Ігри Воїнів» (Warrior Games). Це найбільші змагання серед військовослужбовців та ветеранів, які отримали травми, поранення та захворювання в результаті виконання службового обов’язку в зоні бойових дій, повідомляється на сайті Міністерства у справах ветеранів України.

За результатами змагань буде сформована Національна збірна України з 40 учасників бойових дій, яка вперше представить нашу країну на міжнародних змаганнях Warrior Games у вересні 2021 року в Орландо (США), в яких візьме участь більше 500 учасників бойових дій з восьми країн світу (США, Великобританія, Канада, Австралія, Нідерланди, Грузія, Данія, Україна).

Національні відбори пройдуть в рамках фестивалю «Звитяга Нескорених»: більше 260 ветеранів та військовослужбовців зареєструвалися на змагання в 11 адаптивних видах спорту: стрільбі з лука, гольфу, кульовій стрільбі, легкій атлетиці, велоспорті, плаванні, веслуванні на тренажерах, баскетболі на візках, регбі на візках, пауерліфтингу, волейболі сидячи

Відмінністю «Ігор Воїнів» від «Ігор Нескорених» (Invictus Games) є те, що перші проводяться щороку Міністерством оборони США за участі 12 збірних з восьми країн світу. В той час як «Ігри Нескорених» проводяться один раз в два роки Фондом «Ігор Нескорених» у різних країнах світу за участі 20 націй. В то же час, «Ігри Нескорених» були створені принцом Гаррі Сесекським у 2014 після того, як він відвідав «Ігри Воїнів» (Warrior Games) у Колорадо у 2013 році, де він побачив відновлуючу силу спорту та  силу волі нескорених воїнів.

Національні змагання відбуватимуться протягом трьох днів на п’яти локаціях. 

Як писав FIZO, в Україні 14 – 28 березня відбулися онлайн-змаганнях «Ігри Героїв», у яких взяли участь ветерани АТО.