Завтра, 18 лютого, у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут розпочнеться Всеукраїнський турнір з волейболу серед військових ліцеїв присвячений Герою Небесної Сотні Устиму Голоднюку. Цьогоріч у турнірі візьмуть участь представники Львывщини, Київщини, Волині, Закарпаття, Рівненщини та Тернопільщини.

Такий турнір управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА спільно з ліцеєм, обласним центром «Спорт для всіх» та федерацією волейболу Львівщини проводить вже вдруге.

Слід зауважити, що у рамках вшанування пам‘яті Героїв Небесної Сотні відбудуться також обласні чемпіонати з дзюдо, армспорту, шахів та настільного тенісу.

«Спорт часто сприймається як певна професійна діяльність чи засіб активного відпочинку. Проте він також може бути складовою збереження історичної пам’яті. Коли на спомин про ту чи іншу людину проводяться турніри-меморіали, ім’я цієї людини перебуває у публічній площині, згадується і контекст її життя чи трагічної смерті. Дуже сподіваємось, що започаткований торік турнір щороку збиратиме більше учасників та слугуватиме нагадуванням про Героїв Небесної Сотні загалом і Устима Голоднюка зокрема», – зазначив керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

Нагадаємо, Устим Голоднюк — громадський активіст Євромайдану, боєць 38 сотні самооборони майдану. Герой України. Упродовж 2008−2011 років навчався у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Загинув 20 лютого 2014 року внаслідок вогнепального поранення в голову. Похований у Збаражі.

Джерело