Нестримна спека, яка накрила Україну, актуалізує питання захисту не тільки від COVID-19, але й від звичайного перегріву чи сонячного удару. Особливо, якщо ви знаходися на вулиці серед скупчення людей, наприклад, на громадській акції. Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook дає прості поради, як убезпечити себе в такій ситуації.

 • Наносьте на шкіру сонцезахисний крем. Щоразу, як виходите на вулицю. Користуйтеся сонцезахисним кремом зі ступенем захисту SPF 30 та фільтрами променів UVA та UVB. Щедро нанесіть його на всі частини тіла — вуха, наприклад, теж варто мастити.
Фото: nk-online.tv
 • Одягайте закритий легкий одяг з натуральної тканини. Як не парадоксально, це краще захистить вас від опіку і перегрівання, ніж оголена шкіра. Одяг на 27% зменшує ймовірність опіків.
 • Опіки розвиваються повільно, тому ми не одразу помічаємо, що обгоріли. Якщо так сталося — одразу треба ховатися в затінку або приміщенні. Охолодіть опік під прохолодним струмом води чи компресом. Зменшити запалення допоможуть ацетилсаліцилова кислота та парацетамол. Після опіку слід вживати багато рідини — перегрівання могло викликати зневоднення.

 • Не забувайте про воду. Доросла людина втрачає з потом 0,5-1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть сягати 1-1,5 л на годину. Тому неодмінно подбайте про воду напоготові, а краще постійно носіть свою пляшечку з водою.
 • Щоб не перегрітися на сонці відпочивайте у затінку, носіть капелюх чи кепку, легкий одяг з довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів, намагайтеся не знаходитися на вулиці в піковий період спеки — з 11 до 16 години. Якщо довелося, уникайте перебування безпосередньо на сонці.
 • Діти набагато швидше перегріваються та зневоднюються в жарку погоду. Тому в найбільш спекотні години їм не слід виходити на вулицю. Одягайте дітей в легкий одяг, що закриває шкіру. Не варто одягати шкарпетки — шкіра стоп повинна «дихати».

 • Обов’язковий атрибут для дітей та дорослих — кепка чи панамка. Панамка все ж краща, бо окрім верхньої частини голови захищає шию та вуха.
 • Тут алгоритм дій, якщо людина поруч отримала теплову травму: http://bit.ly/2ZuaeM3
 • Якщо хочете відпочити під кондиціонером — не ставте одразу дуже низьку температуру. Знижуйте її поступово, щоб не було різкого контрасту між приміщенням та вулицею. Також уникайте сидіння під сильним струменем повітря. Коли воно дме в одну точку, наприклад, область шиї чи обличчя, це може викликати запалення м’язів або нервів.
 • Не забувайте про заходи безпеки — мийте руки, користуйтеся антисептиком, не торкайтеся обличчя, тримайте дистанцію в 1,5-2 метри, дотримуйтеся гігієни кашлю та чхання. На жарі може дуже кортіти витерти обличчя від поту чи просто вмитися прохолодною водою, але не забувайте перед цим очистити руки. Якщо користуєтеся масками — не порушуйте правила, це нівелює весь позитивний ефект від них. Якщо ви відчуваєте, що складно дихати в масці на спеці, зніміть її та відійдіть на безпечну дистанцію.
 • Ми всі раді бачити одне одного, але міцні обійми чи стискання рук можуть заподіяти чималу шкоду. Не забувайте про нові тренди привітань — ліктями, ногами або ж піднятою долонею вгору, як капітан Спок у серіалі «Зоряний шлях».